Sepetiniz boş...
Üye Girişi

Arama

Sık Sorulan Sorular
TESLİMAT Teslimat Koşulları İADE KOŞULLARI İade Koşulları ÖDEME SEÇENEKLERİ Ödeme Seçenekleri GÜVENLİK Neden Güvenli SIK SORULAN SORULAR Sık Sorulan Sorular BİZE ULAŞIN Bize Ulaşın

Sık Sorulan Sorular

S.S.S
alembayrak.com’daki bir açık artırmaya nasıl katılabilirim?
Şimdilik sadece alembayrak.com web sayfası üzerinden katılabilirsiniz. “Üye ol” butonuna basıp yönlendirmeleri takip ederek çok kolay bir şekilde teklif vermeye başlayabilirsiniz.
 
Tüm ürünler yeni mi?
Açık artırmaya çıkan bütün ürünler yeni, orijinal paketiyle ve garantili olarak sizlere ulaştırılır.
 
Türkiye dışında yaşıyorum.Buradan da alembayrak.com’a üye olup açık artırmalara katılabilir miyim?
alembayrak.com şimdilik sadece Türkiye sınırları içerisinde hizmet vermektedir.
 
Kazanma stratejimi geliştirebilmek için neler yapabilirim?
“Sık Sorulan Sorular” ve “Kullanıcı Sözleşmesi” kısmını okuyun. Bu sayfalarda çok faydalı bilgiler bulunmaktadır.
Sayfa görünümlerinden sizin için uygun olanını seçin.Ana Sayfa veya Devam Eden Açık Artırmalar görünümlerinden birini seçebilirsiniz.Ana Sayfa Görünümü alembayrak.com adresine ilk girdiğinizde gördüğünüz sayfadır.F11 tuşuna basarak sayfayı tam ekranda görebilirsiniz.Ürün Detayı, ürünlerin özellikleri ile ilgili bilgi alabileceğiniz, kargo ve teslimat detaylarını öğrenebileceğiniz,ürünlerle ilgili eleştirileri ve diğer gerekli bilgileri bulabileceğiniz sayfadır.Rakiplerinizi yormak için bu sistemi kullanın.Rakiplerinizi anlayın.Kazanmanın en önemli koşullarından biri budur.Bunun için size tavsiyemiz:Düşük fiyatlı ürünlerle daha az kullanıcı ilgilenir.Tek veya çok az ürün üzerine konsantre olun. Gelişigüzel teklif iyi bir strateji değildir.Diğer kullanıcıların nasıl ve günün hangi saatinde teklif verdiklerine dikkat edin. alembayrak.com büyük ölçüde zamanlama işidir,en iyi zamanlamayı yapın ve açık artırmayı kazanın!Günün doğru saatinde teklif verin,çünkü kullanıcı sayısı gün içinde sürekli değişir.Diğerleri kahvaltı etmekle veya gazete okumak ile meşgulken,siz bu saati açık artırma kazanmak için kullanabilirsiniz.Daha çok teklif daha çok ürün kazanmaya yarar ve bunlar çoğu zaman satın alacağınız tutardan daha az bir miktara kazanılabilir.
 
alembayrak.com’da teklif vermeye başlamadan önce ne yapmalıyım?
 
Bütçenizi belirleyin.Bir teklif bütçeniz olması ve bunun dışına çıkmamanız çok önemlidir.Kullanıcı Sözleşmesini ve bu Sık Sorulan Sorular bölümlerini etraflıca okuyarak sitenin kullanımını kendiniz için daha kolay hale getirebilirsiniz.

Eğer bir açık artırmada sadece bir kere teklif verildiyse ve başka kimse teklif vermezse ne olur?
Açık artırma kapanır ve ürün teklif verilen fiyat üzerinden satılmış olur.

alembayrak.com hangi internet tarayıcısıyla daha uyumlu çalışmaktadır?
alembayrak.com, tüm tarayıcılarla uyumludur. Fakat siteden tam verim alabilmek için kullandığınız tarayının güncel sürümde olmasına dikkat edilmelidir.
 
Hangi ödeme yöntemlerine izin veriyorsunuz?
alembayrak.com ,kredi kartı, havale ve eft ödeme seçeneklerinden biri kullanılarak yapılabilir.Visa, Visa Electron, Mastercard, Maestro Kredi kartları geçerlidir.
 
Ödeme güvenli mi?
Evet, Sanal Pos aracılığı ile ödemeleri yaptığınız alembayrak.com 256 bit şifreleme ile iletilen bilgilerin güvenliğini sağlayan SSL güvenlik sertifikalarının en yüksek standartı olan ve ödeme yapmak istediğiniz şirketin ünvanını da gösteren Extented Validation (EV SSL)Sertifikası kullanmaktadır.SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. Ödemenizi gerçekleştireceğiniz sayfadayken adres barınız yeşile döner ve alembayrak.com sitesinin sahibi olan alembayrak.com ünvanı adres barda yer alır.Kredi kartı bilgileriniz yalnızca ödeme işlemi gerçekleştirilirken kullanılır ve kesinlikle veritabanında kayıtlı tutulmaz.
 
Açık Artırma Şartları
1 kuruştan fazla veya üst üste teklif verebilir miyim?
Evet verebilirsiniz.

Bir açık artırmanın saatleri nedir? Açık artırma kapanmadan önce son teklifi veren ben olursam ne olur?
alembayrak.com açık artırmalarının önceden belirlenmiş bir kapanış zamanı vardır.Bu açık artırmaların büyük çoğunluğu yalnızca belli bir saat dilimi içinde aktiftir. Bu saat dilimi açık artırma ekranında belirtilmektedir. Bu saat dilimi arasında ki teklifler normal bir şekilde gerçekleştirilir ve bu zaman dilimi içinde bir üyemiz teklifinden sonra açık artırma geri sayım süresi sona ermeden bir başka üyemiz teklif vermediği takdirde açık artırmamız sona erer. alembayrak.com açık artırmalarının önceden belirlenmiş bir kapanış zamanı vardır.
 
Açık artırmayı kazandım. Şimdi ne yapmalıyım?
Açık artırma kazandığınızda yapmanız gerekenler kazandığınız açık artırmanın türüne göre değişmektedir.Hesabım bölümünden Kazandığım Açık Artırmalar kısmına girmek ve kazandığınız açık artırmanın ödemesini gerçekleştirmek.Açık Artırmalar kısmından satın alma hakkı kazandığınız ürünün ödemesini gerçekleştirdiğiniz anda kargo işlemlerinizi başlatıyoruz.Kazandığınız bir ürünün ödemesini yapmak için Hesabım bölümünden Kazandığım Açık Artırmalar kısmına girmelisiniz. Burada bugüne kadar kazandığınız tüm açık artırmalar listelenir ve ödemesi yapılmamış ürünler için ödeme sayfasına bağlantı bulunur.

Kazandığım açık artırmadaki ürünü satın almak için nasıl ödeme yapabilirim?
Sadece Hesabım’a tıklayarak  alembayrak.com hesabına ulaşabilir ve ödeme seçeneklerini görebilirsiniz.“Kazandığım Açık Artırmalar” başlığına tıklarsanız kazandığınız ürünlerin yanlarında “Şimdi Öde” seçeneği çıkacaktır.Tarafımızca kabul edilen ödeme seçeneklerinden birini kullanabilirsin.Açık artırma kapandıktan hemen sonra ödemeyi yapmak durumundasınız.
 
Aynı ürünü birden fazla kazanabilir miyim?
Evet, kazanabilirsiniz.

Kazandığım ürünü satın almaktan vazgeçebilir miyim?
Bir ürün açık artırmasını kazanmış olmanız o ürünü satın almak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Dilerseniz söz konusu ürünü satın almak için yapmanız gereken ödemeyi yapmayarak ürünü satın alma hakkınızdan vazgeçebilirsiniz ancak bu durumda bu ürünün açık artırmasında harcadığınız Teklif Bedelinin iadesiyle ilgili bir talepte
bulunamazsınız.

Açık artırma sayacı tam kapanmadan önce veya teklif öncesi ve sonrası neden “Teklif verme işlemi kapandı” diyor?
Teklif verme işlemi için bitiş saatinden önce, sistem yöneticileri tarafından belirlenen teklif verme son zamanı geçerlidir. Bu haksız rekabeti önlemek adına kurgulanmış bir güvenlik önlemidir.

Teklif vermeye devam ediyordum sitedeki bir problem yüzünden açık artırma kapandı!
Açık artırma bir ağ kesintisi nedeniyle kapanmış olabilir.İnternetin doğası sebebiyle bazen böyle kesintiler yaşanabiliyor ve biz bunu engellemek için elimizden geleni yapıyoruz ama ne yazık ki bazen bizim kontrolümüz dışında da olabiliyor.

Ürünlerin kargo bedelleri neye göre belirleniyor?
Ürünlerin kargo bedelleri ürünlerin büyüklüğüne, gideceği mesafeye ve sigorta bedeline göre belirlenmektedir. Ürünün büyüklüğüne göre belirlenen tutar Aras Kargo’nun kendi ölçü-fiyat tablosundan alınmaktadır. Kargo bedeli her şehir için aynı olmadığından, ürünlerin gönderileceği şehirler de ürün kazanılmadan önce bilinemediğinden mesafe için ortalama bir tutar alınmaktadır.Ürünlerin yolda zarar görmesi durumuna karşı sigortalanmaları nedeniyle de bir tutar ödenmektedir. Ürünlerimiz çeşitlilik gösterdiğinden dolayı hepsinin sigorta tutarları farklıdır, bu nedenle sigorta için de ortalama bir rakam belirlenmektedir. Bu 3 koşul gözönünde bulundurularak ürünlerin kargo bedelleri oluşturulmaktadır. Kargo bedelleri açık artırmalara katılmadan önce görebileceğiniz şekilde ürün detayında belirtilmektedir.

İade ve Hatalı Ürünler
Satın aldığım bir ürünü iade edebilir miyim?
Evet, ürününüzü en geç 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz.
Eğer üründe bir hata var ise lütfen öncelikle “Hasarlı ya da hatalı bir ürün tarafıma yollandı. Ne yapmalıyım?” sorusunun cevabını okuyun.
alembayrak.com/destek/contact/ linkinden gerekli yönlendirmeleri takip ederek bize ulaşabilirsiniz.
 
Önemli:7 gün içerisinde yapacağınız tüm iadelerde ürünü satın alırken ödemiş olduğunuz bedel (açık artırma kapanış bedeli + KDV + kargo -varsa hizmet- bedeli) alembayrak.com tarafından size iade edilir.Hatalı ve hasarlı olmayan ürün iadelerinde İADE KARGO ÜCRETİ ALICI tarafından karşılanır.Tarafımıza gönderilen ürün eksiksiz, hatasız ve orijinal ambalajında olması gerekmektedir.Aksi takdirde ürün iadesi kabul edilmez.
 
Arızalı veya hatalı bir ürün tarafıma yollandı. Ne yapmalıyım?
Öncelikle karşılaşmış olduğunuz olumsuz durumdan ötürü özür dileriz. Nadir de olsa bazı ürünlerde direkt üretimden kaynaklanan arızalar veya nakliye sırasında meydana gelen hasarlar görülebilir.

Ürün ambalajı hasarlı:
Lütfen ürünün tam, eksiksiz ve hatasız olduğunu kontrol etmeden teslimat formunu imzalamayınız.Arızalı, hatalı veya yanlış ürün gönderimlerinde bizi en geç 7 gün içerisinde bilgilendirmeniz gerekmektedir.7 gün içerisinde tarafımıza bildirilmeyen hatalı veya yanlış gönderimlerden alembayrak.com sorumlu değildir. Belirtilen zaman içerisinde bizi uyardığınız takdirde meydana gelmiş olumsuzlukları en kısa sürede telafi etmek için elimizden geleni yapacağız.
 
Arızalı bir ürün teslim aldığınızda:
Öncelikle lütfen ürünün gerçekten arızalı olduğundan emin olun. Bunun için üretici firmanın web sayfasından veya müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.Karşılaşılan çoğu problem ürün iadesine gerek kalmadan kolayca halledilebilmektedir.Eğer problemi gideremezseniz alembayrak.com/destek/contact/ linkinden gerekli yönlendirmeleri takip ederek bize ulaşabilirsiniz. Lütfen yapacağınız bildirimlerde
 
AÇIK ARTIRMA NUMARASINI ve gönderilen ÜRÜNÜN SERİ NUMARASINI eklemeyi unutmayın.Lütfen bizimle irtibata geçmeden ürünü bize geri göndermeyin.Aksi bir durum ürünün iadesinde veya değişimde gecikmelere neden olabilir. Eğer ürününüzün değiştirilmesi gerekiyorsa lütfen öncelikle bizimle irtibata geçin. Yapılması gerekenler hakkında biz size yardımcı olacağız.Bu zaman zarfında Tüketici Kanunu’ndan doğan haklarınız zarar görmez.Çözüm ortağımız olan birbirinden farklı tedarikçilerimiz de problemlerin ortaya çıkarılması, çözülmesi ve gerekirse hatalı ürünlerin değiştirilmesi konusunda aynı hassasiyeti göstermektedirler.

Ödeme ile ilgili sorunlar
Bir ürün almaya çalıştım fakat ödemenin başarısız olduğu söylendi.Ancak para hesabımdan çekilmiş.Bazen bankanız ödemeye onay verir ama bizim Ödeme Sistemimiz reddeder.Bu durumlarda genellikle onay hemen iptal edilir ve paranız hesabınıza geri gönderilir.Ancak bazen durum böyle olmaz. Bizim reddimiz banka tarafından hemen anlaşılmayabilir ve paranızın hesabınıza iadesi 72 saate kadar çıkabilir.

Açık artırma kapanış fiyatından satın alma hakkı kazandığım bir ürüne ne kadar sürede ödeme yapmam gerekiyor?
Açık artırma sonuçlandıktan hemen sonra ödemeyi yapmak zorundasınız.

Hesap Ayarları
Üye olmaya çalışıyorum ama siteniz kullanıcı adımın başka bir kullanıcı tarafından alındığını söylüyor.
Lütfen başka bir kullanıcı adı seçiniz.

Üye olmaya çalışıyorum ama siteniz numaramın veya e-posta adresimin başka bir kullanıcı tarafından alındığını söylüyor.
Galiba daha önce alembayrak.com’a üye oldunuz. Böyle bir durumda ”Şifremi Unuttum” bölümünü tıklayarak numaranızı veya e-posta adresinizi gönderin. Eğer daha önceden üyelik kaydınız yapılmış ise şifreniz size gönderilecektir.
 
Kullanıcı adımı ve şifremi unuttum.
Kullanıcı Adımı & Şifremi Unuttum linkini tıklayınız. Bu link üye girişi butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkacaktır. numaranızı veya e-posta adresinizi girin. Size kullanıcı adınız ve şifrenizi içeren SMS veya e-posta gönderilecektir.

Hesabıma girebiliyorum ama hiçbir şey yapamıyorum.
Böyle bir durumda 0 850 380 12 34 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri’ni arayın, ekibimiz size yardımcı olacaktır.

Açılacak yeni açık artırmalar ve kampanyalar hakkında alembayrak.com’dan e-posta gönderilmesini istemiyorum.
Sitemize üye olurken katılmayı kabul ettiğiniz tanıtım listemize gönderilen e-postalardan çıkmak için bu e-postaların altında yer alan “Listemizden çıkmak için buraya tıklayın” bağlantısına tıklamanız yeterlidir.Sitemizle ilgili bilgilendirme e-postaları ise sitemizdeki üyeliğiniz devam ettiği sürece her bilgilendirme sadece bir kere yapılmak üzere gönderilmeye devam edecektir.

alembayrak.com’un sunduğu avantajlarla ilgilenmiyorum ve hesabımın silinmesini istiyorum.
alembayrak.com hesabınızı Hesabım bölümü içindeki Üyelik Bilgilerim sayfasından tek bir tıklamayla silebilirsiniz.
 
alembayrak.com hesabımı kapatırsam kullanmadığım Teklif Bedeli / Bedelleri bana iade edilecek mi?
Hayır, hiçbir Teklif Bedeliniz iade edilmez.

alembayrak.com'a hangi gün ve saatlerde ulaşabilirim?
alembayrak.com'a Hafta içi 09:00 ila 18:00 arasında ulaşabilirsiniz.Hafta sonu C.tesi - Pazar ve Resmi Tatillerde mesaimiz yoktur.