Kullanıcı Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi

1. Alembayrak.com`da kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. 2 gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.

2. Alembayrak tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir ve KDV dahil değildir. (KDV oranları bayraklar için %8, direkler için %18’dir.)

 

3. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Alembayrak sorumlu değildir.

 

4. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

5. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içinde Kargo Firmalarıyla yapılmaktadır.

6. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda, Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0212 293 41 69 numaralı telefona fakslanıp durum bildirilmelidir.

7. Genel olarak satın alınan ürünler tahrip edilmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirtilerek iade edilebilir.

(Özel Logolu ürünlerde ve ön siparişli iade kabul edilmemektedir.)

8. Kredi kartı bilgileri sistemde hiçbir şekilde kayıtlı tutulmayacak, gizlilik ve iyi niyet esaslarına uyulacaktır.

9. Alembayrak.com sitesinde alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılı